βραζιλια κιτ

Ο Βίνι έκανε αυτό που έπρεπε. Στα... δύσκολα, μετά το στραπάτσο με την Κόστα Ρίκα, η Βραζιλία έδειξε έτοιμη για τη συνέχεια κόντρα στην Παραγουάη.

Η Σελεσάο από το πρώτο μέρος καθάρισε το παιχνίδι και πλέον θα παίξει με την Κολομβία για την πρωτιά στον όμιλο. Ο Πακετά έχασε πέναλτι στο 31ο λεπτό αλλά λίγα λεπτά μετά έδωσε υπέροχη ασίστ στον Βινίσιους (34') για το 0-1. Αφού ο Σάβιο έκανε το 0-2 στο 43', ο σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης ήρθε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου για να διπλασιάσει τα τέρματά του και να δώσει αέρα τριών τερμάτων στους Βραζιλιάνους.

Στην επανάληψη ο Αλντερέτε μείωσε στο 48', αλλά ο Πακετά εξηλεώθηκε για το χαμένο πέναλτι στο 65', γράφοντας το τελικό 4-1 που έστειλε την Παραγουάη σπίτι της νωρίς.